Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
14 października 2014 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość nadania naszej szkole imienia bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Cyklicznie organizujemy przedstawienia dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta
Nie zapominamy o tradycji - nasi uczniowie podczas pierwszego Orszaku Trzech Króli - 6 stycznia 2015 r.
Styczniowy Koncert Zimowy pozwolił nam na zademonstrowanie naszych talentów muzycznych i aktorskich
Rocznica Odzyskania Niepodległości - 11 listopada 2015 r.

Aktualności:

djOd kwietnia rusza nasz nowy serwis informacyjny - zapraszamy pod nowy adres

Telefon/fax: 56 675-20-30

ks. P. Skargi 1, 87-140 Chełmża

Get Adobe Flash player

W GALERII

There are no images available in the gallery.

LOGOWANIE

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

STATYSTYKI

2097749
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Tydzień temu
W tym miesiącu
Miesiąc temu
Od 10.03.2013
414
2506
2920
2077798
60968
66250
2097749

Twoje IP: 54.226.110.143
Dzisiaj jest: 2016-09-27 03:49:17
Filtr
 • Malarstwo EU-geniusza

         Do końca czerwca można oglądać w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury prace malarskie uczniów naszego Gimnazjum wykonane na sobotnich zajęciach w ramach projektu „EU-geniusz i szkoła tajemnic”: Realizacja ścieżek edukacyjno-zawodowych, zajęcia z zakresu ekspresji kulturalnej - zajęcia plastyczne w gimnazjum.    

                                                       

         Projekt realizowany był od października 2014 r. do stycznia 2015 r.

 • Kim był Stefan Wincenty Frelichowski  - oczywiście każdy chełmżanin wie – „wielki człowiek”, który poświęcił się w imię miłości do drugiego człowieka. Dla upamiętnienia Jego osoby (naszego patrona) , dzisiaj odbyły się drugie marsze ŚLADAMI BŁOGOSŁAWIONEGO”, promujące wśród szerokiej rzeszy osób nie tylko tę fantastyczną formę zabawy połączoną z aktywną formą uprawiania krajoznawstwa i turystyki oraz sposobem spędzania wolnego czasu, ale również odkrywają i prezentują, jego mieszkańcom, i nie tylko, walory Chełmży.

   

 • W sobotę 23. 05.2015 r. w Parku Miejskim przy ul. 3-ego Maja odbył się V Majowy Bieg Po Zdrowie. Biegi rozegrano w trzech kategoriach wiekowych.

  W grupie dzieci młodszych I miejsce wśród dziewcząt zajęła Julia Kapidura – SP2, II miejsce Wiktoria Gerke – SP2, na III pozycji uplasowała się Alicja Ratajczak – SP5, w tej samej grupie wiekowej wśród chłopców zwyciężył Filip Sawicki – SP3, kolejne lokaty zajęli Martin Strzyżewski – SP2 i Kacper Jarocki – SP2. Wśród dzieci starszych w grupie dziewcząt triumfowała Zuzanna Sulecka – SP2, II miejsce zajęła Anna Belska - SP2, III pozycję zajęła Jagoda Rybacka – SP3, natomiast wśród chłopców zwyciężył Bartłomiej Borysiak – SP3, kolejne miejsca zajęli Jakub Barański SP3 i Sylwester Jaworski SP2.

   Nasi uczniowie zostali sklasyfikowani w kategorii młodzicy/juniorzy młodsi i tak wśród dziewcząt najszybciej do mety dobiegła Zuzanna Jedynak, kolejne miejsca zajęły Angelika Wojtowicz i Dominika Grajkowska, natomiast wśród chłopców I miejsce zajął  Mikołaj Kuczma, kolejne lokaty zajęli Konrad Smyczyński oraz Mateusz Leśniak.

  Dzięki wsparciu sponsorów: OSiT Chełmża, Urząd Miasta Chełmża, biegaczy mogliśmy nagrodzić medalami i drobnymi upominkami.

  Dziękuję wszystkim uczestnikom biegów za udział, a także ich opiekunom za pomoc przy organizacji imprezy.

   

   

 • MARSZE NA ORIENTACJE (II RAJD ŚLADAMI BŁOGOSŁAWIONEGO) 30.05.2015

  Regulamin

  1. ORGANIZATOR

  Gimnazjum nr 1 w Chełmży

  2. KOMITET ORGANIZACYJNY

  Kierownik imprezy - Ewa Wiśniewska

  Sędzia główny - Maciej Sołtys

  Budowa tras - Maciej Sołtys, - Bartłomiej Jarzemski

  Obsługa techniczna  - pracownicy szkoły

  3. TERMIN I MIEJSCE (BAZA) IMPREZY

  30.05.2015 (sobota), Gimnazjum nr 1 w Chełmży,  ul.  P. Skargi 1

 • Moi drodzy pragniemy was zaprosić do udziału w organizowanych na terenie naszej szkoły i Chełmży marszy. Odbędą się 30 maja w trzech grupach wiekowych TD, TT, TU. Wpisowe 4 zł. Każda chętna osoba otrzyma zadanie dodatkowe związane z bł. Ks. St. Frelichowskim. Po marszach zapraszamy na kiełbaskę z ogniska. Zgłoszenia (ilość drużyn , imiona i nazwiska, kategoria ) należy dokonać do 28.05.2015 na adres Gimnazjum nr 1 w Chełmży, tel. (0-56) 675 20 30, lub na stronie facebooka
  Regulamin dostępny na stronie internetowej Gimnazjum nr 1 w Chełmży

 • Moi drodzy pragniemy was zaprosić do udziału w organizowanych na terenie naszej szkoły i Chełmży marszy. Odbędą się 30 maja w trzech grupach wiekowych TD, TT, TU. Wpisowe 4 zł. Każda chętna osoba otrzyma zadanie dodatkowe związane z bł. Ks. St. Frelichowskim. Po marszach zapraszamy na kiełbaskę z ogniska. Zgłoszenia (ilość drużyn , imiona i nazwiska, kategoria ) należy dokonać do 28.05.2015 na adres Gimnazjum nr 1 w Chełmży, tel. (0-56) 675 20 30, lub na stronie facebooka
  Regulamin dostępny na stronie internetowej Gimnazjum nr 1 w Chełmży

 • W piątek 15.05 entuzjaści śpiewu i tańca mieli okazję do wspólnej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności lingwistyczno – wokalnych podczas Konkursu Piosenki Angielskiej, który odbył się w naszej szkole pod honorowym patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem konkursu było popularyzowanie  piosenek anglojęzycznych oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka obcego. Ta forma posłużyła również integracji uczniów różnych szkół  oraz dała okazję do skonfrontowania własnych umiejętności z innymi uczniami.

 •                                     13 maja w Brodnicy rozegrany został Finał Wojewódzki Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Dziewcząt. Były to zawody, w których spotykały się 4 najlepsze zespoły żeńskie województwa kujawsko-pomorskiego. Założenia były proste, wrócić z Brodnicy z medalem. Już na odprawie trenerów okazało się, że każda z drużyn otrzyma medal, gdyż nie dojechała drużyna z Bydgoszczy. Pojawiła się wtedy też nadzieja, że zawody zostaną rozegrane bez zaliczenia wyników z półfinału. Potwierdziła się stara prawda, że regulaminy jednak nie są po to by je łamaćPuszcza oczko.

 •  

  W piątek 8.05.2015 r. odbyła się ostatnia runda rozgrywek Gimnazjalnej Ligi Tenisa Stołowego. Rywalizację w lidze rozpoczęliśmy w grudniu. W rozgrywkach wzięło udział 10 uczniów i 1 uczennica. Rozegraliśmy cztery rundy gier singlowych systemem „każdy z każdym”.

  Ostatni turniej był bardzo emocjonujący. Walka w większości rozegranych pojedynków toczyła się o każdy punkt.

  Po zakończeniu turnieju najwyżej w rankingu uplasowali się:

   

  I miejsce         Kwiatkowski Dominik kl.III p – 78 pkt.

  II miejsce        Kuczma Mikołaj kl.III p – 56 pkt.

  III miejsce      Kałużny Krystian kl.III m– 48 pkt.

   

  Kolejne miejsca zajęli:

   

  IV miejsce      Juchtowski Kacper kl. I a – 43 pkt.

  V miejsce        Leśniak Mateusz kl. III m – 33 pkt.

  VI miejsce      Piekarski Bartosz kl.III m –  32 pkt.

  VII miejsce     Bukowska Sandra kl.III m – 29 pkt.

  VIII miejsce   Wysocki Klaudiusz – kl. I a – 23 pkt.

  IX miejsce      Kadej Dawid kl. I a – 16 pkt.

  X miejsce        Sutkowski Paweł kl. I a – 15 pkt.

                          Adamski Jędrzej kl. III p – 15 pkt.

  .

  Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w rozgrywkach, a zwycięzcom gratuluję wygranej.

   

   

 • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie piosenki angielskiej,

  który odbędzie się 15.05 o godz. 13:00 w naszej szkole.

  Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do 13 maja do p.Wójcik.

 • "My się w szkole nie nudzimy,

  swe talenty wciąż szkolimy,

  wszystkich chętnych zapraszamy,

  bo Dzień Talentów mamy..."

   

  Jeżeli uważasz, że niezły z Ciebie:

  • muzyk,
  • piosenkarz,
  • poeta,
  • plastyk,
  • tancerz,
  • cyrkowiec,
  • kabareciarz,
  • aktor,

  lub posiadasz inny talent, który chciałbyś zaprezentować społeczności naszej szkoły, to serdecznie zapraszamy do udziału w Gimnazjalnym Dniu Talentów.

  Zgłoszenia przyjmują p. Wójcik, p. Górka-Kuczka i P. Tietz-Reinhold.

   

 •              Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po wczorajszym awansie do Finału COCA COLA CUP 2015, a już dziś w Toruniu wzięliśmy udział w Półfinale  Wojewódzkim Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Dziewcząt.  Na tym szczeblu rozgrywek awans do kolejnego etapu uzyskują dwie najlepsze drużyny.     

 •                            6 maja w Toruniu odbyła się II runda eliminacyjna Turnieju Piłkarskiego COCA COLA CUP 2015. W pierwszym meczu po dwóch bramkach Zuzi Jedynak pokonaliśmy Gimnazjum nr 26 w Toruniu 2 : 1. Kolejny naszym przeciwnikiem była drużyna   Gimnazjum nr 6 w Bydgoszczy. Po trzech bramkach Sandry Bukowskej wygraliśmy 3 : 1. W ostatnim spotkaniu pokonaliśmy zespól z Gimnazjum w Dobrzejewicach 5 : 0. Bramki zdobyły Sandra Bukowska - 2 , Oliwia Masłowska - 2 i Jesica Walecka.    

                             Z kompletem punktów zajęliśmy I miejsce, które dało nam awans do Finału Wojewódzkiego COCA COLA CUP 2015.  Gimnazjum nr 1 w Chełmży zagrało w składzie; Sandra Bukowska, Jesica Walecka, Oliwia Gołębiewska, Dagmara Jarocka, Julia Krężel, Sandra Rybacka, Zuzanna Jedynak, Wiktoria Sulecka, Weronika Kapidura , Oliwia Masłowska.

   

   


 • Rozstrzygnięcie III etapu konkursu geograficznego z mapy politycznej Europy. Uczniowie nasi wykazali się wspaniałą znajomością państw i stolic Europy. Najlepszymi okazali się:

  • Kick Klaudia kl IIm, Julia Machalewska IIIh - 22 pkt/22
  • Kuligowska Angelika kl IIIh - 21,5 pkt
  • Sulecka Wiktoria kl IIm - 21 pkt
  • Kwiatkowska Anna kl Im, Kowalska Marysia kl Ih, Walasiewicz Weronika kl IIIh, Wysocka Ola IIIm - 20,5 pkt
  • Wendorff Agata kl Ih, Warjas Majka kl Ih 20 pkt
  • Leśniak Mateusz kl IIIm, Zielaskowski Adam kl IIIm - 19,5 pkt
  • Kuligowska Klaudia Ih, Wiśniewska Ola IIIp - 19 pkt

  Wszystkim serdecznie gratuluję. Zapraszam do lektury Środowiska geograficznego Europy. Materiały do nauki będą zamieszczone na naszej stronie internetowej już niebawem. IV etap konkursu odbędzie się 18 maja o godz. 14.30. Serdecznie wszystkich zapraszam.

 • W sobotę 24. 05.2014 r. w Parku Miejskim przy ul. 3-ego Maja odbył się IV Majowy Bieg Po Zdrowie. W imprezie startowało 75 biegaczy. Biegi rozegrano w trzech kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie zostali sklasyfikowani w jednej kategorii i tak wśród dziewcząt najszybciej do mety dobiegła Zuzanna Jedynak, kolejne miejsca zajęły Weronika Buczak i Angelika Wójtowicz, natomiast wśród chłopców I miejsce zajął  Tomasz Kopczyk, kolejne lokaty zajęli Kornel Pałaszewski oraz Kamil Kort.

  Dzięki wsparciu sponsorów: OSIT Chełmża, Urząd Miasta Chełmża, Agencja Ubezpieczeniowa – TUW p. W. Trawińskiego  biegaczy mogliśmy nagrodzić medalami i drobnymi upominkami.

  Dziękuję wszystkim uczestnikom biegów za udział, a także ich opiekunom za pomoc przy organizacji imprezy.

 • Jak wyglądała droga Polaków do Wolności, od I rozbioru Polski w 1772r, do roku 1989 pokazali Chełmżyńscy gimnazjaliści podczas piątkowego przedstawienia w Choku. Wszyscy, którzy znaleźli się na sali byli pod ogromnym wrażeniem, tego co zobaczyli. Tym, którzy nie byli zostają zdjęcia na www.pozatorun.pl

 •  Pod koniec kwietnia klasy przyrodnicze 1p oraz 3p uczestniczyły w wycieczce do rezerwatu przyrody 

   Dolina Osy położonego na terenie gminy Gruta. Podziwialiśmy malowniczo meandrującą między 

   zalesionymi wzgórzami rzekę Osę. Oglądaliśmy potężne dęby będące pomnikami przyrody o obwodzie 

   pnia ponad 5 metrów. Od pana leśniczego usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących 

   funkcjonowania ekosystemu leśnego.Zwiedziliśmy położony na wyspie między odnogami Osy młyn

    wodny, pochodzący z XIX wieku,zbudowany w miejscu, gdzie wcześniej - jak się przypuszcza - stał

   XIV - wieczny młyn krzyżacki.W drodze powrotnej zajrzeliśmy do Radzynia, obejrzeliśmy kościół i piękne

   ruiny zamku krzyżackiego.

   

   

   

 • Odznaka Jakości jest przyznawana nauczycielom za realizację wybitnych projektów eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu.

 • Po dwóch etapach konkursu na pierwszych trzech miejscach uplasowali się następujący uczniowie:

  1. Poznański Mikołaj kl. Ip - 26 p.

  2. Majewska Agnieszka kl. Im - 25 p.

     Szymczak Michał kl. Ip - 25 p.

  3. Huzarski Bartosz kl. Ip. - 24 p.

  Na trzeci etap konkursu - Mapa Polityczna Świata - zapraszam w najbliższy poniedziałek - 19 maja br. na godz. 14.25 (sala 59).

 • W sobotę 24.05.2014 r.o godz. 10.00 w Parku Miejskim przy ul. 3 Maja odbędzie się

  IV MAJOWY BIEG PO ZDROWIE.

  Program zawodów obejmuje następujące konkurencje:

    - dzieci młodsze: dziewczęta bieg na dystansie 600 m,

     chłopcy  bieg na dystansie 800 m, 

  - dzieci starsze: dziewczęta bieg na dystansie 800 m,

     chłopcy bieg na dystansie 1000 m,

  - młodzicy i juniorzy młodsi: dziewczęta bieg na dystansie 1000 m,

   chłopcy bieg na dystansie1500 m,(młodzicy i juniorzy młodsi stanowią jedną grupę biegową).

  Wszystkich chętnych, którzy dbają o zdrowie zapraszamy do udziału . Zgłoszenia kierować do nauczycieli wychowania fizycznego.

 •          Ogłaszamy konkurs plastyczno - tematyczny          

  z języka angielskiego i niemieckiego

   Wybierz  jeden z zabytków krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych. Wykonaj pracę plastyczną z nim związaną i krótko go opisz. Prace należy oddawać do p.Wójcik i p. Jastrzemskiej-Czenkusz do 30.05.2014 r. Najlepsze prace zostaną wystawione w Powiatowej  i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chełmży.

 •  

  W środę 7.05.2014 r. odbyła się ostatnia runda rozgrywek Gimnazjalnej Ligi Tenisa Stołowego.

  Ostatni turniej był najbardziej emocjonujący. Walka w większości rozegranych pojedynków toczyła się o każdy punkt.

  Po zakończeniu turnieju najwyżej w rankingu uplasowali się:

  I miejsce         Kiciński Hubert kl.III h – 110 pkt.

  II miejsce        Adamski Jędrzej kl.II p – 97 pkt.

  III miejsce      Kwiatkowski Dominik kl.II p – 85 pkt.

 • Zapraszam uczniów klas I do wzięcia udziału w konkursie geograficznym, który odbędzie się 12 maja br. o godz 14.25 w sali 59.

  Tematyka konkursu: wiadomości zdobyte na lekcjach geografii w klasie I oraz mapa fizyczna świata.

  Zgłoszenia u nauczyciela geografii do najbliższego piątku.

   

 •  W dniach 25-29 kwietnia odbył się XIV Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli w nim aktywny udział. Tym razem uczniowie klasy Im i IIp mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach i pokazach organizowanych przez Instytut Fizyki UMK . Warsztaty "Zrób sobie zdjęcie 3D" odsłoniły arkana techniki powstawania filmów i zdjęć trójwymiarowych a uczestnicy uwiecznili siebie i kolegów na fotografii 3D; otrzymaliśmy również niezbędne do ich obejrzenia "magiczne okulary". Niezwykle interesujący okazał się wykład z pokazami zatytułowany "Po prostu fizyka". Na pokazie zaprezentowano pouczające eksperymenty wykorzystując przedmioty codziennego użytku. Różnorodność przedstawionych zjawisk była ogromna - od mechanicznych, akustycznych, termodynamicznych do elektromagnetycznych, optycznych itd. Prowadzący wykonali mnóstwo eksperymentów, które były wzbogacone historyjkami i anegdotami związanymi z omawianymi doświadczeniami.

  Oto kilka wybranych eksperymentów:

  1. Jak zrobić z puszki toczącej się po powierzchni bumerang, a z makaronu "spaghetti" - metronom? 2. Jak strumień spadających kropel wody można wykorzystać do wytworzenia wysokiego napięcia nawet do 30 kV bez wzbudzenia napięciem zewnętrznym (elektrohydrodynamiczny generator Kelwina)? 3. Czy do obserwacji zjawiska nieważkości można wykorzystać efekt Torricelli'ego? 4. Jak potrząsanie puszką z płynem gazowanym zmienia jej prędkość toczenia się po równi pochyłej (zaobserwowany niedawno syndrom wstrząsanej puszki)?

  Wszyscy byliśmy zaskoczeni , że przy pomocy prostych, dostępnych przedmiotów codziennego użytku można wykonać tyle doświadczeń potwierdzających prawa fizyczne, których na co dzień nie dostrzegamy. Zapraszamy za rok :-)

 • Kwiecień rozpoczął się miłym akcentem ze strony naszych tureckich partnerów, od których  otrzymaliśmy widokówki oraz drobne prezenty. My również zrewanżowaliśmy się wysyłając im wielkanocne ozdoby wykonane samodzielnie przez naszych uczniów oraz pocztówki z życzeniami wielkanocnymi, z panoramą Chełmży i Torunia. 

 • Wczesnym rankiem 21 maja wyruszyliśmy na szkolną wycieczkę do królewskiego miasta Krakowa. W 44-osobowym składzie znaleźli się uczniowie klas: 2m, 2p, 3p i 3j oraz ich opiekunowie: pp. St. Wiśniewska, K. Meller, E. Górka- Kuczka, M.Linda- Wierzbicka. Pierwszy dzień wyzwolił  w nas wszystkich ogrom emocji, gdyż zwiedzaliśmy Muzeum - niemiecki Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu i Brzezince (KL Auschwitz-Birkenau). Spędzone w nim kilka godzin wprowadziło nas w zadumę i smutek; w jaki sposób może człowiek zgotować drugiemu człowiekowi taki los? W ciszy i spokoju zajechaliśmy do schroniska młodzieżowego w Krakowie.

 • W sobotę w Parku Miejskim przy ul. 3 Maja odbył się III Majowy Bieg Po Zdrowie. Niestety deszczowa i chłodna aura sprawiła iż biegacze wyznaczoną trasę pokonali bez rywalizacji - rekreacyjnie. Ze względu na bezpieczeństwo biegających podzielono ich na trzy grupy: dziewczęta szkoły podstawowe, chłopcy szkoły podstawowe, gimnazjum dziewczęta i chłopcy. Po przebiegnięciu, wszyscy cali i zdrowi otrzymali drobne upominki za udział w biegu.

  Wszystkim 37 startującym  oraz ich opiekunom dziękuję za udział w Majowym Biegu Po Zdrowie i życzę aby zapał do biegania ich nigdy nie opuszczał.

 • Rotkäppchen

  Es war einmal ein kleines Mädchen…
  Dnia 17.05.2013 roku uczniowie klasy IIp przygotowali niemieckojęzyczne przedstawienie kukiełkowe pt. „ Czerwony Kapturek”. Gimnazjaliści zorganizowali występ w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego. Własnoręcznie wykonali kukiełki oraz dekoracje. Spektakl był podsumowaniem tygodnia języków obcych, który miał miejsce w naszym gimnazjum. Podczas trwania tej akcji odbył się konkurs o tytuł poligloty szkoły. Po przedstawieniu wręczone zostały nagrody z konkursu językowego, a na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek. Wszystkim uczestnikom oraz aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

  Wybór patrona to sprawa najwyższej wagi. Nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony. Poprzez nadanie imienia szkoła:

  • uzyskuje swoistą indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
  • promuje osobę patrona, jego postawę życiową i dokonania,
  • w naturalny sposób pozyskuje do współpracy instytucje i osoby związane z patronem,
  • może oprzeć swoje działania wychowawcze na wartościach potwierdzonych życiem i działalnością patrona i ogólnie uznawanych przez społeczność,
  • wzbogaca swoją obrzędowość związaną z patronem.

  Do obchodów 100-lecia naszej szkoły przygotowywaliśmy się od kilku lat. Teraz nastał czas podjęcia ostatecznych decyzji i dokonania wyboru kandydata na patrona.

 •  

  W sobotę 25.05.2013 r. o godz. 10.00 w Parku Miejskim przy ul. 3 Maja odbędzie się III MAJOWY BIEG PO ZDROWIE .

  Dziewczęta będą biegały w kategorii młodziczek: kl. I – II dystans 1000 m oraz juniorek odszych,

   kl. III dystans 1000 m.

  Chłopcy będą rywalizować w tych samych kategoriach, ale na innych dystansach: kl. I - II dystans 1500 m,

  kl. III dystans 2000 m.

            Wszystkich chętnych, którzy dbają o zdrowie zapraszamy do udziału . Zgłoszenia kierować do nauczycieli wychowania fizycznego.

 • Zakończył się IV etap konkursu geograficznego o tytuł Geografa Roku. Uczniowie zmagali się z wiadomościami dotyczącymi wody. Najlepszymi okazali się:

 •           18 maja 2013 roku  w Instytucie Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyła się uroczystość zakończenia XXVI edycji konkursu „ Liga zadaniowa”.   W uroczystej oprawie , wyróżniający się uczestnicy konkursu , odebrali z rąk organizatorów pamiątkowe dyplomy  i nagrody książkowe .  Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się :  Bartosz Piekarski  z kl. 1 m , który otrzymał wyróżnienie oraz  Bartosz Kozieł z kl. 2 m – zdobywca III miejsca.                                                                                  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.

 • Wczoraj w naszej szkole odbywały się spotkania z rodzicami, w związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego. Kl. I  b postanowiła przy tej okazji umilić czas swoim rodzicom oraz poprawić im nastroje przed wywiadówką, przedstawiając pełną humoru parodię II cz. "Dziadów" Adama Mickiewicza. Aktorzy dali z siebie wszystko, aby rodzicom pojawiły się uśmiechy na twarzach. Z pewnością cel został osiągnięty. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wsparcie.

 • "Once upon a time there lived an unhappy young girl. Her mother was dead and her father had married a widow with two daughters. Her stepmother didn't like her one little bit."

  Tak zaczyna się historia Kopciuszka w wersji angielskiej jaką pokazali uczniowie klasy pierwszej humanistycznej. Zgromadzona na sali publiczność mogła zobaczyć nie tylko umiejętności teatralne uczniów ale także lingwistyczne i wokalne. No i plastyczne. Dekoracje i scenografię wykonali samodzielnie uczniowie. Oni przygotowali scenę i nagłośnienie. Publiczności pozostały oklaski i brawa jakimi na stojaco nagrodzili młodych aktorów.  W tym miejscu należą się także podziękowania dla p. Iwony Sumińskiej i p. Agnieszki Wójcik za doskonałe przygotowanie uczniów do tego przedstawienia.

 • Dzisiaj zakończyliśmy Dni Promocji Zdrowia i Profilaktyki imprezą pod hasłem MAJÓWKA DLA ZDRÓWKA. Od połowy kwietnia dziewczęta reprezentujące Radę Samorządu Uczniowskiego przeprowadzały pogadanki w klasach na godzinach do dyspozycji wychowawcy, podczas których można było się dowiedzieć, dlaczego warto dbać o swoje zdrowie (nawet już w tak młodym wieku jak 13, 14, 15 lat), że nikotyna zawarta w papierosie to tylko bardzo mały procent jego zawartości,    a najwięcej to różnego rodzaju substancje występujące choćby w środkach żrących i wiele innych nieciekawych rzeczy. Na szczęście według ostatnich statystyk tylko 30 %  dorosłych Polaków tak naprawdę pali papierosy, bo palenie jest już niemodne.

 • Uczniowie klasy I h Gimnazjum nr 1

   w Chełmży zapraszają na przedstawienie

   w języku angielskim baśni

  „Kopciuszek”,

  które odbędzie się 16maja 2013r. o godz. 16.30  w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Chełmży.

  Szczególnie zapraszamy uczniów klas szóstych szkół podstawowych, których interesuje teatr, muzyka i języki obce, zainteresowanych nauką w klasie humanistycznej

 • W czwartek 9 maja w sali gimnastycznej odbyła się IV Runda Ligi Piłki Koszykowej (dziewcząt).

  Jak co roku ten ostatni turniej okazał się najbardziej emocjonującym. Dziewczęta walczyły o każdy punkt nie zapominając o zasadach fair play. Ostatni turniej wygrał zespół Małpki gromadząc na swoim koncie 6 pkt.

  Końcowa klasyfikacja po IV rundzie wygląda następująco:

  Zespół                  Punkty                Miejsce

  Pocier-  Pocier     18/242:116           I miejsce

  Małpki                14/206:144           II miejsce

  Flaczki                8/127:208            III miejsce

  Elfiki                   6/140:237            IV miejsce

  Wszystkim uczestniczkom dziękuję za udział, a zwycięzcom gratuluję wygranej.

 • Zapraszam wszystkich chętnych do rozwiązywania zadań z chemii. W szczególności "liczę" na uczniów klas przyrodniczych. Na początek lekko i przyjemnie , tak majowo. Troszkę się "pomęczcie", a zapewne będzie to "zauważone" przez uczących Was nauczycieli chemii.  

 • 1 Maja, jak każdego roku, odbyły się biegi uliczne, w których brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum. Biegi są imprezą towarzysząca Półmaratonowi Chełmżyńskiemu, który cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników z całego kraju i nie tylko. Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach: klasy czwarte (dziewczęta, chłopcy), klasy szóste (dziewczęta, chłopcy) oraz gimnazjum dziewczęta i gimnazjum chłopcy. Dziewczęta z naszej szkoły miały do pokonania trasę zaczynającą się na rynku, przy punkcie Plusa, przy kościele i ul. Chełmińską na rynek, gdzie była meta biegu.

 • Tomek Kopczyk jest uczniem Gimnazjum nr 1 w Chełmży. Chodzi do klasu drugiej o profilu przyrodniczym. Został laureatem w konkursie przedmiotowym z geografii. Jesteśmy z niego dumni i serdecznie mu gratulujemy!

  Kornelia i Magda : Tomku, czy geografia odgrywa ważną rolę w Twoim życiu?

  Tomek : Myślę, że tak. Uczestniczę w marszach na orientację, poszukuję wiadomości w Internecie oraz czytam książki związane z tym przedmiotem.

 •   

   

   

  13 maja 2013 w naszej szkole rozpoczynamy „Tydzień Poligloty”, w trakcie którego przewidziane są następujące imprezy:

  1. 13.05. 2013 godzina 1300 konkurs o tytuł „Poligloty Gimnazjum nr 1” część pierwsza test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego i niemieckiego;
  2. 14.05. 2013 godzina 1430 projekcje filmów o krajach anglo- i niemieckojęzycznych;