Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
14 października 2014 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość nadania naszej szkole imienia bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Cyklicznie organizujemy przedstawienia dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta
Nie zapominamy o tradycji - nasi uczniowie podczas pierwszego Orszaku Trzech Króli - 6 stycznia 2015 r.
Styczniowy Koncert Zimowy pozwolił nam na zademonstrowanie naszych talentów muzycznych i aktorskich
Rocznica Odzyskania Niepodległości - 11 listopada 2015 r.

Aktualności:

djDo najbliższego poniedziałku (30 listopada) trwają egzaminy próbne. Obowiązuje zmodyfikowany plan lekcji w godzinach porannych.

Telefon/fax: 56 675-20-30

ks. P. Skargi 1, 87-140 Chełmża

Get Adobe Flash player

W GALERII

  • Dzień liczby Pi-2

LOGOWANIE

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

STATYSTYKI

1375810
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Tydzień temu
W tym miesiącu
Miesiąc temu
Od 10.03.2013
2804
2442
15608
1344154
76486
71702
1375810

Twoje IP: 54.160.182.66
Dzisiaj jest: 2015-11-27 16:21:41

24 stycznia 2014 r. wicestarosta, burmistrz miasta,  przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy instytucji publicznych, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Chełmży, poczty sztandarowe, nauczyciele, harcerze i przedstawiciele społeczności uczniowskiej uczestniczyli w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej bł. ks. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu.

 

Uroczystość została połączona z miejskimi obchodami Święta Wyzwolenia Chełmży, które miały miejsce  na Rynku. Rozpoczął ją przemarsz gimnazjalistów i ich opiekunów oraz apel poległych, w walkach o wyzwolenie miasta mieszkańców, w wykonaniu harcerzy z chełmżyńskiego hufca.

Następnie uczestnicy obchodów przeszli do Gimnazjum nr 1 w Chełmży, gdzie w związku z rozpoczynającym się jubileuszem 100-lecia szkoły, wicestarosta pan Dariusz Meller i burmistrz miasta pan Jerzy Czerwiński dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna -  wieczornica upamiętniająca życie i działalność patrona szkoły. Przygotowali ją uczniowie z klasy III p, II h, III m  i uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Chełmży.

Ceremonii towarzyszyła podniosła atmosfera. Zaproszeni goście mogli obejrzeć zdjęcia z rodzinnego albumu księdza Frelichowskiego, poznać jego biografię ilustrowaną  wierszami i pieśniami polskich poetów współczesnych. Interesująca scenografia, wspaniała oprawa muzyczna i przejmująca interpretacja poezji w wykonaniu młodych artystów dostarczyły wielu wzruszeń i zachwyciły widzów, którzy narodzili występujących brawami na stojąco.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Gimnazjum nr 1 w Chełmży pan Sławomir Wierzbicki dokonał podsumowania konkursu na projekt sztandaru dla gimnazjum. Zostali nagrodzeni autorzy najlepszych prac, panowie Wiesław Wiśniewski, Jacek Górtowski  i uczennica gimnazjum Małgorzata Zdrojewska.

Potem szkołę na dwa dni  przejęli harcerze, którzy rozpoczęli przygotowania do „Rajdu im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego”. Uroczyste obchody zakończyły się w sobotę po południu.

 

Dodaj komentarz