Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Od kilku lat na terenie szkoły działa Koło "CARITAS". Naszych uczniów zawsze można spotkać podczas akcji organizowanych corocznie w okresach przedświątecznych.
W 2013 r. powołaliśmy do życia wioślarski UKS Włókniarz. Zajęcia z naszymi uczniami prowadzą doświadczeni trenerzy. Zimą przygotowujemy się do sezonu na terenie szkoły.
Apel poświęcony 101 rocznicy urodzin S. W. Frelichowskiego na długo pozostanie w naszej pamięci.
Przekazanie szkole tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi szkoły w 100 rocznicę jego urodzin odbyło się na Rynku przy licznym udziale harcerzy.
Rok 2014 to rok obchodów stulecia naszej szkoły. 16 kwietnia 1914 r. Katolicka Szkoła dla Chłopców rozpoczęła swoją przygodę w nowym budynku.

Aktualności:

djW Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi, niech Wam jak najlepiej w życiu się powodzi, zaś w Nowym Roku o każdej godzinie, niechaj nic co dobre Was w życiu nie minie.

Telefon/fax: 56 675-20-30

ks. P. Skargi 1, 87-140 Chełmża

Get Adobe Flash player

W GALERII

There are no images available in the gallery.

LOGOWANIE

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

STATYSTYKI

670569
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Tydzień temu
W tym miesiącu
Miesiąc temu
Od 10.03.2013
193
611
193
663253
31751
48377
670569

Twoje IP: 54.90.18.61
Dzisiaj jest: 2014-12-22 07:58:59

24 stycznia 2014 r. wicestarosta, burmistrz miasta,  przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy instytucji publicznych, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Chełmży, poczty sztandarowe, nauczyciele, harcerze i przedstawiciele społeczności uczniowskiej uczestniczyli w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej bł. ks. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu.

 

Uroczystość została połączona z miejskimi obchodami Święta Wyzwolenia Chełmży, które miały miejsce  na Rynku. Rozpoczął ją przemarsz gimnazjalistów i ich opiekunów oraz apel poległych, w walkach o wyzwolenie miasta mieszkańców, w wykonaniu harcerzy z chełmżyńskiego hufca.

Następnie uczestnicy obchodów przeszli do Gimnazjum nr 1 w Chełmży, gdzie w związku z rozpoczynającym się jubileuszem 100-lecia szkoły, wicestarosta pan Dariusz Meller i burmistrz miasta pan Jerzy Czerwiński dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna -  wieczornica upamiętniająca życie i działalność patrona szkoły. Przygotowali ją uczniowie z klasy III p, II h, III m  i uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Chełmży.

Ceremonii towarzyszyła podniosła atmosfera. Zaproszeni goście mogli obejrzeć zdjęcia z rodzinnego albumu księdza Frelichowskiego, poznać jego biografię ilustrowaną  wierszami i pieśniami polskich poetów współczesnych. Interesująca scenografia, wspaniała oprawa muzyczna i przejmująca interpretacja poezji w wykonaniu młodych artystów dostarczyły wielu wzruszeń i zachwyciły widzów, którzy narodzili występujących brawami na stojąco.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Gimnazjum nr 1 w Chełmży pan Sławomir Wierzbicki dokonał podsumowania konkursu na projekt sztandaru dla gimnazjum. Zostali nagrodzeni autorzy najlepszych prac, panowie Wiesław Wiśniewski, Jacek Górtowski  i uczennica gimnazjum Małgorzata Zdrojewska.

Potem szkołę na dwa dni  przejęli harcerze, którzy rozpoczęli przygotowania do „Rajdu im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego”. Uroczyste obchody zakończyły się w sobotę po południu.

 

Dodaj komentarz